Последни новини

latest

Голяма мъка в "синьо": Левски и Ботев (Враца) врътнаха 0:0 на "Герена"

Тежка вечер изживя Левски на своя стадион "Георги Аспарухов". "Сините" бяха безидейни срещу Ботев (Враца) и срещата завъ...

Тежка вечер изживя Левски на своя стадион "Георги Аспарухов". "Сините" бяха безидейни срещу Ботев (Враца) и срещата завърши при резултат 0:0. Още по-лошата новина за Георги Тодоров е, че Борислав Цонев получи тежка контузия и бе заменен принудително още в 10-ата минута. Само преди седмица неговият близнак Ради Цонев скъса връзки и ще бъде дълго време в лазарета. Подобна изглежда съдбата и на Борислав, но състоянието му ще стане ясно след обстойни прегледи.

Георги Тодоров пусна абсолютен дебютант в лицето на Андриан Краев, а тактиката бе сменена - отборът започна с двама нападатели. Робърта и Стивън Петков застана един до друг на върха на атаката. Симеон Славчев пък се завърна след дълго отсъствие, влизайки на мястото на Цонев.

Най-сериозното положение през първата част бе удар на Валери Домовчийски, който срещна гредата на вратата на Николай Михайлов. Стивън Петков пък вкара гол, който бе отменен заради засада.

След почивката темпото спадна още повече. Красимир Костов се намеси решително при удари на Робърта, които бяха и единствените две положения за Левски през вторите 45 минути. Гостите се отчетоха с един удар, който бе спасен от Михайлов.

В 85-ата минута Валери Божинов направи пореден повторен дебют за Левски, като замени Адриан Краев. Престоят му на терена обаче не се запомни.

Левски и Ботев (Враца) са с еднакъв актив от 11 трочки, като заемат съответно осмо и девето място в класирането.