//

Последни новини

latest

ЦСКА заличи БГ кошмара БАТЕ и мечтае за групите на Лига Европа

ЦСКА продължава участието си в Лига Европа! В мач от втория квалификационен кръг „червените“ отстраниха беларуския гранд БАТЕ Борисов след м...

ЦСКА продължава участието си в Лига Европа! В мач от втория квалификационен кръг „червените“ отстраниха беларуския гранд БАТЕ Борисов след много труден успех с 2:0 на „Българска армия“, дошъл след попадение на Али Соу през първото полувреме и попадение на Греъм Кери в последните секунди на мача, в които вратарят на съперника бе излязъл извън пределите на вратата си.

Така след като в близкото минало БАТЕ бе отстранил последователно в Европа Левски и Литекс, сега момчетата на Стамен Белчев заличиха кошмара за родните тимове и продължават участието си в надпреварата. А оттук насетне мечтите на ЦСКА стават все по-големи, защото в третия квалификационен кръг съперник ще бъде скромният тим на Б36 Торшавн от Фарьорските острови, което прави шансовете на българския тим за място в плейофите на турнира много големи.

Двубоят в София премина много трудно за родния тим като гостите от Беларус имаха преимущество в големи периоди от двубоя. Густаво Бусато обаче отново бе герой за своя тим, спасявайки през първото полувреме поредна дузпа от началото на сезона преди да дойде и голът на Соу. През втората част стражът на „червените“ още на няколко пъти отчая съперника, за да дойде добавеното време и голът на Кери, подпечатал успеха над трудния съперник.