ЦСКА се измъчи сериозно, но все пак стигна до трудна победа при визитата на Ботев във Враца

ЦСКА изпита сериозни затруднения, но успя да победи с 2:1 като Ботев (Враца) и да излезе начело на класирането в родното първенство. В двубой от трети кръг "червените" стигнаха до успеха с попадения на Енрике Рафаел и Али Соу, а Даниел Генов бе точен за домакините.

Тимът на Стамен Белчев започна много силно срещата и още с първата атака можеше да открие резултата. Али Соу остана сам срещу Костов, но стражът изби удара му. Все пак в 17-ата минута гостите от София поведоха в резултата. Греъм Кери центрира в полето на ЦСКА, а там изскочи Рафаел Енрике, който заби с глава топката в мрежата.

Играчите на Тони Здравков натиснаха своите гости в последните минути на първата част и малко изненадващо стигнаха до изравняване. Зехиров опита да центрира, но се получи удар от малък ъгъл. Бусато с мъка изби, но точно на крака на Даниел Генов, който вкара топката във вратата за 1:1.

След почивката за "червените" дебютира юношата на Левски Георги Йомов, който се появи на мястото на Греъм Кери.

ЦСКА натисна, за да стигне до победно попадение, но отбраната на Ботев се справяше добре. Тя обаче капитулира в 72-ата минута, когато Тиаго намери Али Соу зад гърба на отбраната на домакините. Таранът се пребори с Керчев и прати топката над плонжа на Костов - 2:1 за ЦСКА.

Силите на врачани не стигнаха за ново изравняване и "червените" си тръгнаха за София с три точки.

Грандът от "Българска армия" има в актива си 7 точки, докато Ботев (Враца) е на шестата позиция с 3 точки.