ЦСКА се озори здраво срещу Ботев (Пловдив), но все пак стигна до победата

ЦСКА надви трудно Ботев (Пловдив) с 2:1 на „Българска Армия“ в дербито от втория кръг на efbet Лига. Юнус Санкаре (23) даде преднина на домакините с дебютния си гол за тях, а Мишел Еспиноза (60) също се разписа за първи път, но с екипа на "канарчетата", изравнявайки резултата.

В добавеното време резервата Стефано Белтраме (90+2) донесе първата победа за "червените" този сезон, след като в първи кръг те завършиха 2:2 с ЦСКА 1948.

Непосредствено преди началото ръководството на "червените" връчи подарък и букет на легендата на ЦСКА Димитър Якимов, който през седмицата навърши 79 години.

Срещата пък започна с минута мълчание в памет на починалата легенда на Левски Бисер Михайлов.

През първата част домакините имаха инициативата и напълно заслужено взеха преднина в резултата. Първият удар към една от двете врати дойде във втората минута и бе дело на Амос Юга, но той бе слаб и неточен. Три минути след това домакините пропуснаха страхотен шанс да поведат.

Тиаго подаде за Али Соу в наказателното поле. Нападателят успя да овладее топката, но се подхлъзна. Все пак Соу успя да шутира и вратарят на гостите Янко Георгиев отрази удара му, а при добавката Енрике Рафаел не успя да уцели вратата.

След четвърт час игра и Греъм Кери получи прекрасна възможност, но от средна дистанция не успя да намери целта и прати топката над напречната греда. Пет минути след това Али Соу отправи прехвърлящ удар с глава от границата на наказателното поле, но вратарят Янко Георгиев успя да се намеси и изби в корнер.

В 23-ата минута по-активните действия на "червените" дадоха резултат и те поведоха. Греъм Кери центрира от фаул, а защитниците на гостите не изчистиха топката добре. Брадли Мазику отправи удар, след който се получи рикошет и разбъркване в наказателното поле, а Юнус Санкаре се оказа най-съобразителен и вкара дебютния си гол за "армейците" - 1:0. Пет минути след това Санкаре можеше отново да вкара, но защитник изби топката в корнер.

Постепенно темпото на игра спадна и зачестиха единоборствата, а ударите към двете врати бяха все по-нарядко. В последната минута на първата част Греъм Кери опита удар от границата на наказателното поле, но топката премина над вратата.

Веднага след почивката Антонио Вутов се контузи и треньорът на гостите Ферарио Спасов трябваше да направи принудителна смяна, пускайки в игра Кристиан Добрев. В 55-ата минута Атанас Илиев опита акробатичен удар в наказателното поле, но не му се получи и не се стигна до опасност за вратата на Густаво Бусато.

След час игра "канарчетата" изненадващо изравниха, след като новото им попълнение Мишел Еспиноза засече центриране от корнер и се разписа с глава за 1:1. Минута по-късно Али Соу имаше шанс отново да даде преднина на "червените", но сам срещу вратаря Янко Георгиев пропусна.

Постепенно темпото на игра спадна и едва в края на мача "армейците", които имаха превъзходство във владеенето на топката, успяха да стигнат до нов гол. Във втората минута от добавеното време Стефано Белтраме шутира от пряк свободен удар и се разписа за 2:1.