Невероятно! ПСЖ обърна смела Аталанта в края

Отборът на ПСЖ се наложи над Аталанта с резултат 2:1 и се класира за 1/2-финалите в Шампионската лига!

Още в 3-ата минута Папу Гомес от Аталанта стреля опасно към вратата на ПСЖ, но Кейлор Навас се намеси и спаси. Последва чисто положение пред Неймар, който излезе очи в очи със стража на италианския тим, но не успя да уцели вратата. Хатебур в 11-ата минута имаше шанс да се разпише с глава, но Кейлор Навас спаси.

В 19-ата минтуа Неймар се отличи с нов пропуск.

В 27-ата минтуа тимът на Аталанта успя да поведе в резултата. В 27-ата минута при поредната добра атака на италианците Сапата намери Пашалич, който не сгреши и се разписа.

Неймар имаше шанс да изравни веднага след гола, но отново не успя. В 41-ата минута Хатебур върна лошо топката назад и на практика изведе Неймар на чиста позиция, но бразилецът отново разочарова.

През втората част тимът на ПСЖ натисна съперника, но трудно стигаше до чисти положения. В 58-ата минута Толой отклони топката към Джимсити, който пропусна да вкара втори гол за Аталанта.

В 74-ата минута влезлият като резерва Килиан Мбапе също се отличи с пропуск.

Десет минути преди края в игра се появи Ерик-Максим Чупо Мотинг на мястото на невидимия през целия двубой Мауро Икарди.

В 90-ата минута Маркиньос успя да изравни за парижани след едно разбъркване в наказателното поле, а Чупо-Мотинг в 93-ата се превърна в герой за своя тим и донесе успеха на Томас Тухел и компания.