Арда удари ЦСКА 1948, Коконов със страхотен гол

Арда победи новака в efbet Лига ЦСКА 1948 с 2:0, като гост в мач от третия кръг на първенството. Попаденията за кърджалии реализираха Спас Делев и Иван Коконов в двете полувремена на срещата. По този начин Арда събра 5 точки от 3 мача и се намира на пето място в класирането. ЦСКА 1948 пък са 11-ти с 2 точки.

Арда опита още във втората минута на мача да застраши вратата на ЦСКА 1948, но ударът на Спас Делев бе уловен от Даниел Наумов. В следващите минути двата тима опитаха да създадат нещо по-опасно пред една от вратите, но това така и не се случи. В 15-ата минута Арда поведе в резултата. Иван Коконов намери много добре Спас Делев в наказателното поле на ЦСКА 1948 и нападателят с точен удар прати топката в мрежата на Наумов. В 33-ата минута ЦСКА 1948 бе близо до гол, но ударът на Васил Шопов от далечно разстояние бе отразен от вратаря на Арда.

В 60-ата минута на мача Матеус Леони бе изведен много добре в наказателното поле на ЦСКА 1949. Подаването му се отби в защитник в "червено", но попадна в Иван Коконов, който със страхотна задна ножица прати топката в мрежата на домакините. В 68-ата минута Арда бе близо до трети гол, но ударът на Спас Делев бе отразен от Даниел Наумов. В заключтелните минути играчите на Красимир Балъков опитаха да върнат поне едно попадение, но силите им не стигнаха за нищо по-интересно. В 93-ата минута Мартин Камбуров бе близо до гол, но ударът му мина встрани от дясната греда на гостите.