УНИКАЛНА ДРАМА НА ГЕРЕНА: Левски разплака Лудогорец и е на 1/2-финал за Купата на България

Левски е на 1/2-финал за Купата на България след инфарктна победа след дузпи "Герена".

"Сините" се класираха за битките преди финала след 6:5, след дузпи. И двата тима бяха точни от бялата точка, но последната дузпа за шампиона на България бе пропиляна от Мавис Чибота, който прати топката над вратата.

Драмата в този двубой бе пълна, тъй като "орлите" можеха да стигнат до успеха в последните секунди на редовното време, но Григоре изпусна дузпа.

Срещата започна с отличен шанс за гостите и още в 4-ата минута Марселиньо надскочи Каргас и отправи удар с глава, който премина покрай лявата греда.

Четири минути след това Рейш отправи плътен удар около границата на наказателното поле, но Стоянов бе на мястото си и улови.

В 18-ата минута Левски стигна до още един добър шанс чрез Костов. И неговият удар обаче бе спасен от Стоянов, който се намеси отново отлично.

Броени минути след това Кешеру прати топката над напречната греда, а в самия край на полувремето румънецът имаше нов шанс, но този път топката премина покрай вратата.

Второто полувреме започна също с високо темпо и в 53-ата минута Григоре трябваше да чисти пред голлинията, след като Стоянов не се намеси добре.

В минутите след това Вандерсон отправи два опасни удара, които обаче също не успяха да се превърнат в попадения за Лудогорец.

В 74-ата минута отново Вандерсон бе на косъм да вкара, но ударът му бе париран от Миятович.

В 93-ата минута Холмар фаулира Марселиньо и реферът отсъди дузпа, а зад топката застана Григоре, но неговият удар бе отразен от Миятович.

В крайна сметка се стигна до продължения, но и след тях нямаше попадения.

Така изходът трябваше да се реши след дузпи.

При тях и двата тима изпълниха по шест дузпи, а Мавис Чибота пропиля последната за "орлите" и така неговият тим се оказа губещ.