И Сърбия на колене! България е на полуфинал в Берлин, Токио е все по-близо

Снимка: cev.eu
Българският национален отбор по волейбол си осигури място на полуфиналите на олимпийската квалификация в Токио! Това стана след перфектен завършек на груповата фаза - трета победа след 3:2 (25:21, 24:26, 25:22, 20:25, 15:13) над още една от световните сили в спорта Сърбия. По този начин "лъвовете" си осигуриха завършване на първо място в убийствената група. Това гарантира и по-лек полуфинален сблъсък срещу втория от група А, който най-вероятно ще бъдат домакините от Германия.

Момчетата на Силвано Пранди за пореден ден демонстрираха много силно ниво на сервис и блокада, което бе ключът към успеха. За класиране напред бе необходимо спечелването на два гейма, а те дойдоха в първите три. В четвъртия последва леко отпускане, но въпреки това "лъвовете" стигнаха и до крайния успех в мача, който ни доближава на две победи до място на Олимпийските игри в Токио.

България - Сърбия 3:2 (25:21, 24:26, 25:22, 20:25, 15:13)